0262 646 1213

Deniz Aşırı ( Seaworthy ) Paketleme

Deniz Aşırı ( Seaworthy ) Paketleme

Deniz Aşırı Paketleme yani Seaworthy paketleme, uzun seyir sürelerine maruz kalacak ihracat malları için uygulanan ambalajlama ve paketleme hizmetidir. Genellikle Amerika, Avustralya ve Uzak doğuya sevk olunacak sanayi ürünlerinin sevkinde profesyonelce uygulanması gereken bir hizmettir. Bu hizmet ; ürünün hava ve nem den etkilenmemesi üzerine ortaya çıkmış ve halen günümüzde icra edilmektedir. Başlıca hedef havanın kargo ile temasını kesip korozyondan uzak tutmaktır.

Firmamız, kurulduğu günden bu tarafa Deniz Aşırı Paketleme hizmetini siz değerli müşterilerine profesyonel planlama ve saha ekibi ile sunmaktadır. Bu hizmeti verirken ürünlerinizin sizler için ne kadar değerli olduğunu biliyor ve paketleme hizmetimizi bu olgu üzerine kurguluyoruz. Paketlenecek ürününüzün yerleştirileceği sandık fabrikanızda yahut tesisinizde özel olarak firma çalışanlarımız tarafından üretilmekte ve kullanılan ürünler ISPM 15 standartlarında damgalanarak sevk edilmektedir. Bilindiği üzere Bitki Koruma Örgütünün yönlendirmeleri ile 6 mm den yüksek takoz ve diğer orman ürünlerinin ISPM 15 standartlarında ısıl işleme tabi tutulması zorunlu bir uygulamadır. Bu zorunluluk ahşapların içindeki nemotonların imha edilmesi ve ülkeden ülkeye gezmelerini önlemeyi hedeflemektedir.

Bu neden ile ; Uluslararası Bitki Koruma Birliği sözleşmesi esasları da kullanmış olduğumuz orman ürünlerinde dikkate alınmakta ve sosyal sorumlularımız da göz ardı edilmemektedir. Özel yapım sandığın üretiminden sonra sandık içine alınan ürünleriniz için kullanmış olduğumuz alüminyum folyolar birinci sınıf mamulden üretilmekte olup, sarma metodu ile çalışmamaktayız. Çünkü ; sarma metodu ile yapılan paketlemeler bant ile birleştirildiğinden hava alma olasılığı çok yüksektir. Bu neden ile ; çanta usulü yaptığımız alüminyum folyoların içine ürününüzü yerleştirdikten sonra kapağını özel maşalar ile kaynatıp hava ile olan ilişkisini sıfıra indirmekteyiz. Seaworthy paketleme de en önemli olan konuda zaten budur ki, ürünün hava ile temasını kesmek ve içindeki nemi yüzde sıfırlara indirgemektir. Ve gene ayrıca, firmamız paketleme ve ambalajlama esnasında ürünlerinizin içine muhakkak ama muhakkak nem alıcı sliko jeller bırakmakta ve nem oluşumunu engellemektedir. Son olarak içine yerleştirilen ürününüzün sandığa sabitlenmesi ( lashing ) TS EN 12195-3 standartlarında gerçekleştirilmekte olup, TSE standartlarında sabitleme ve lashing hizmetini de belirlenen kurallar eşiğinde sunmuş oluyoruz.

error: Sağ Tuş Tıklama Opsiyonu Kapatılmıştır.
WhatsApp ABK | Whatsapp Destek Hattı